Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх


Обзоры

Слово про бібліотеки

Впродовж 18 років американець займається фотографуванням бібліотек. Результатом цієї роботи став проект «The Public Library: An American Commons» - збірка фоторобіт про публічні бібліотеки США.
4 августа 2016 в 11:37
685 просмотров

Наприкінці липня наше місто відвідав американський фотограф, викладач Стенфордського Університету Роберт Доусен. Метою його візиту було знайомство з публічними бібліотеками Дніпра.

Зараз фотограф працює над проектом «Lens of Literacy: The Global Library Project», мета якого полягає в обґрунтуванні у вигляді фотографій та відеороликів важливої ролі публічних бібліотек у всьому світі, оскільки вони сприяють підвищенню рівня освіченості населення й підтримують його шляхом надання безкоштовного доступу до інформації, забезпечують боротьбу з неписьменністю та освітню підтримку, а також виступають за свободу слова і відсутність цензури.

За словами Роберта Доусона, бібліотека – це цілісна система, яка складає необхідну частину здорового суспільства, адже від неї багато в чому залежить освіченість суспільства. 

Сьогодні публічні бібліотеки є одним із небагатьох вільних громадських ресурсів. Кожен громадянин може прийти до бібліотеки та безкоштовно взяти необхідну книгу. Бібліотеки - справжні сучасні культурно-освітні центри. Зараз у багатьох Палацах книги є вільний доступ до мережі Інтернет, також тут проводиться величезна кількість освітніх курсів, проектів, програм та заходів різного спрямування, але єдиної цілі – покращити суспільство та привити любов та цікавість до книги.

Не використовувати цей ресурс сьогодні є справжнім марнотратством, адже саме за допомогою освіченості ми можемо поліпшувати наше життя з різних сторін. Можна, наприклад, отримати додаткові навички та знання, що стануть в нагоді у роботі, або ж збагатити свій внутрішній світ, за допомогою яскравих зразків художньої літератури. Доречним також в цьому контексті є вираз «неосвіченими людьми легше керувати». Освіченість допомагає нам аналізувати, черпати приклади з історії, порівнювати ситуації. 

У Дніпрі американський фотограф провів два дні. Першого – він презентував свій проект про американські бібліотеки, а другого - ознайомився з бібліотеками нашого міста.

У Центральній бібліотеці Роберту Доусону знадобилося більше трьох годин, щоб познайомитися з усіма відділами, ресурсами та послугами – величезне різноманіття освітніх матеріалів, курсів, програм та заходів неабияк вразило американця, який детально розпитував про всі можливості, що надає Палац книги. «Дякуємо Вам за те, що поділилися з нами Вашою прекрасною бібліотекою. Ми дуже вражені Вашою важливою й творчою роботою, особливо тією, що стосується воїнів АТО та внутрішньо переміщених осіб» - написав у відгуку Роберт Доусен.

У «Новій Бібліотеці» його вразила різноманітна робота з дітьми, курси іноземних мов та комп’ютерної грамотності, а також робота з переселенцями.

Зазначимо, що результатом проекту «Lens of Literacy: The Global Library Project» стане цілий ряд пересувних виставок, відеороликів, громадських програм та публікацій присвячений соціальним, культурним, історичним та політичним питанням, що визначають роль бібліотек в суспільстві.

На завершення свого візиту Роберт Доусен подякував усьому колективу Централізованої бібліотечної системи, з яким йому довелося спілкуватися, та пообіцяв повернутися до Дніпра в найближчому майбутньому.

Тимофій Федорець 

  

Популярное в блоге

Нет комментариев