Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх


BloggerHunting

«Тінь Сонця» у Дніпрі: б’є життя через край.

Статья специально для конкурса «Blogger Hunting»
1 декабря 2016 в 16:05
900 просмотров

«Їх слухають незалежно від віку,

їхні пісні цитуються, виконуються біля багать,

а виступи захоплюють вируючою енергією та співами разом з глядачами.

Для когось – досі незнані,

для когось – явище, яке змінило свідомість:

музика, з якою він живе».

Саме так на офіційному сайті починається розповідь про гурт «Тінь Сонця», що завітав до Дніпра у рамках туру «Буремний край». На тригодинному концерті музиканти представили свою оновлену програму, презентувавши п'ятий альбом та згадавши старі, перевірені часом хіти. 

Виступ рокерів відбувся в аутентичному закладі «Підпілля Махно». За час приїздів до Дніпра вони виступали на різних концертних майданчиках, але більш вдале місце, ніж цей заклад, годі й уявити: дух свободи, що є лейтмотивом усієї творчості «Тінь Сонця», відчувається тут на кожному кроці. 

Гурт було засновано у далекому 1999 році у Києві. Цікаво, що деякий час він був «безіменним», а своєю назвою завдячує великому сонячному затемненню 11 серпня. Гітари, бас, бандура, ударні, клавішні – такою є формула їхнього успіху. Особливої окраси музиці надає мелодійна скрипка. Цей інструмент є головним ексклюзивом туру, адже скрипалі у складі гурту змінювались декілька разів. Наразі роль «володаря смичка» виконував гітарист Антон Которович. Саме поточний склад вважається найкращим за всю історію існування «Тінь Сонця». 

Платівка «Буремний край» побачила світ нещодавно – в мережі її презентували 14 жовтня. Робота над релізом велася протягом всього року, і паралельно з роботою у студії музиканти встигали активно гастролювати містами України та приймати участь у фестивалях. 

У «Тінь Сонця» та Дніпра особлива історія стосунків. Як зізнаються самі ж музиканти, наше місто є справжнім рекордсменом за кількістю їхніх концертів. І це дійсно так, адже лише за цю осінь вони завітали до нас вже втретє! На сайті гурту багато коментарів від вдячних дніпровських фанатів, а самі рокери, як виявилося, вболівають за нашу футбольну команду. Зі сцени лунають зворушливі слова фронтмена Сергія Василюка: «Дякуємо за ваше тепло і гостинність, до вас завжди приємно приїжджати, навіть коли на серці сумно». І на знак підтвердження його слів розпочинається пісня «Коли на серці сумно», яку одразу ж підхоплюють глядачі у залі. До речі, аудиторія на концертах «Тінь Сонця» завжди різноманітна. Тут знайдеться місце всім: справжнім поціновувачам фолк-металу, молодим дівчаткам-фанаткам, «солідним» дорослим людям і ґречним козакам.

Попри зовнішню «суворість» та важку музику концерт відбувся у теплій, а часом навіть романтичній, атмосфері. Перед виконанням серенади «Де зорі нагадують тебе» Сергій Василюк оголосив, що зараз буде поправляти демографічну ситуацію і запропонував запросити дівчат до повільного танцю. Виступ гурту був умовно поділений на дві частини: відігравши трохи більше години, музиканти звільнили сцену для вокаліста. Сергій Василюк виконав декілька пісень в акустиці («Вишневий садок», «Гей, нумо браття до зброї», «Лента за лентою»). 

Після цього вже у повному складі були зіграні пісні, яких чекали весь вечір. Під композицію «Ніколи не плач» маленький, але затишний зал «Підпілля Махно» потонув у вогниках глядацького залу. Неодноразово лунали нетерплячі вигуки: просили виконати «Меч Арея» і, звісно ж, «Їхали козаки». Саме ці пісні завершували концерт у Дніпрі. «Ми дуже-дуже дякуємо вам за цей дійсно життєстверджуючий вечір. Від усього серця з повагою висловлюємо щиру подяку вам і вашому взірцевому місту. Тут уже без всяких лестощів: ви найкращі!», - такими теплими словами музиканти подякували дніпровцям за любов та прихильність. 

 

Дніпровський концерт виявився драйвовим, енергійним – таким, що б'є через край. Саме такий вислів («Б’є життя через край!») є незмінним гаслом гурту «Тінь Сонця». І це не пусті бездумні слова. Так чи інакше музиканти втілюють цей девіз у кожній своїй пісні. І навіть про найсумніше вони можуть заспівати так, що, слухаючи їх, одразу віриш: "Все обов’язково буде добре"! 

Тетяна Орєшкіна

Фото, відео: Анастасія Тягній


*Орфография и пунктуация автора сохранены.
Популярное в блоге

Нет комментариев