Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

Виставка «Порушники будуть виявлені?»

Время

с 13 марта, 10:00 до 15 апреля, 10:00

Британська Рада презентує міжнародну виставку робіт учасників програми SWAP: UK/UKRAINE. Десять художників і художниць та одна кураторка брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2019-у році.

Результати своїх візуальних досліджень вони покажуть у галереї Артсвіт та Центрі сучасної культури у Дніпрі з 13 березня по 15 квітня.

Назва виставки “Порушники будуть виявлені?” - риторичне, тривожне питання щодо спроможності та актуальності усталених соціально-політичних норм та правил під час трансформацій та невидимих напружень у суспільствах обох країн, які відображають роботи десятьох митців із України та Великої Британії.

Куратори фінальної виставки — Ілля Заболотний (Британська Рада) та Анастасія Хлестова, коментують обрану тему: “Українські художники та художниці перебували в Шотландії восени 2019 року, якраз в час активних дискусій щодо реалізації Брекзіту - політичного вибору майбутнього для Сполученого Королівства. Саме тому вони відчули та відобразили в своїх роботах аспекти невидимого напруження, тривоги, прихованої агресії, мінливих кордонів приватного та публічного, підваження звичних “правил життя”. Художники та художниці з Великої Британії, в свою чергу, опинились у вирі довготривалого та неоднозначного трансформаційного процесу у різних містах України: Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі. Для них це стало відправною точкою для розмірковувань про нові моделі соціокультурних відносин, пошук єдності у часи створення та знищення уявних кордонів, (не)можливість привнести порядок у хаотичне сьогодення, спробу розкодування таємниць “іншого”. Важливим та об'єднуючим для всіх резидентів та резиденток є пошук більш цілісного погляду на світ та рефлексія щодо свого місця у системі координат, що постійно оновлюється”.

Кожного року програма SWAP UK/Ukraine випробовує нові формати та локації мистецьких резиденцій. Цього року провідні шотландські інституції відкрили для українських художників абсолютно нові підходи та точки зору на культурний контекст Європи крізь призму Шотландії. В Україні програма мала широку географію - резиденції відбулись у Харкові (ЄрміловЦентр), Одесі (Музей сучасного мистецтва Одеси), Львові (Арт центр Фабрика Повидла і Центр міської історії) та Дніпрі.

В Дніпрі програма SWAP розпочала співпрацю не тільки з такими досвідченими організаціями як Артсвіт, Культура Медіальна, але й з інституцією, яка тільки формується та починає свою діяльність - Центром сучасної культури в Дніпрі (DCCC).

Саме тому фінальний проєкт резиденцій представлений у двох виставкових просторах, Артсвіт та DCCC, з метою підтримати нову ініціативу, посилити діалог та активності навколо створення центру та підкреслити важливість цього явища для міста.

Проведення фінальної виставки міжнародного проекту SWAP: UK/UKRAINE в Дніпрі також має на меті активізувати роль міста в міжнародному культурному діалозі, стимулюючи розвиток локального культурного ландшафту й підтримуючи ідеї децентралізації культурних процесів.

0 отзывов