Войти на сайт

Войди на сайт, используя одну из соцсетей:

×
Ты уже голосовал за этот комментарий
Наверх

Спектакль «Свіччине Весілля»

Время

20 октября с 17:00 до 19:20
2 ноября с 17:00 до 19:20

Цены

Вход — 70 - 150 грн.

СВІЧЧИНЕ ВЕСІЛЛЯ

Історична драма на 2 дії
Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України
Юрій Кочевенко (Київ)
Художник – Олексій  Вакарчук (Київ)
Диригент – заслужений діяч мистецтв України Юрій Бєднік
Балетмейстер – заслужений діяч мистецтв України Олексій Коваленко

У головних ролях: нар. арт. України: Михайло Чернявський, Віктор Гунькін, Василь Крачковський; заслужені артисти України: Оксана Петровська, Ірина Медяник, Світлана Сушко; артисти Максим Кузнецов, Василь Петрушко, Яна Корольова, Тетяна Лоза.

Вистава за відомою п’єсою українського класика. Історія про шалене і трагічне кохання киян зброяра Івана Свічки та дівчини Меланки, що сталася у далекому XVІ столітті.

«Коли я випадково натрапив на мотив «заборони свiтла», мотив, що й послужив темою для цiєї драми, мене захопила в ньому можливiсть змалювати барвисту картину суто мiського життя i соцiальної боротьби в стародавньому мiстi, а на цьому мальовничому тлi створити узагальнений образ боротьби України за свою волю i самобутню культуру.

У двох грамотах литовських князiв (1494 i 1506 рр.), що володiли тодi Києвом, е коротенька звiстка про те, як київськi воєводи заборонили, немовби з протипожежних мiркувань, засвiчувати свiтло «в домєх» київських городян i ремiсникiв, стягаючи в разi непослуху чималi для того часу штрафи. Тяжка ця заборона тривала, очевидно, не менш як 15 рокiв, бо в грамотi 1494 р. вона згадується як факт, що вже iснував, i минуло ще 12 рокiв, як нарештi 1506 р. цю заборону остаточно скасував уже новий король Сiгiзмунд. Iнших вiдомостей про iсторiю «заказаного свiтла» я не знайшов. Грамота 1506 р., що «отложила» заборону свiтла, посилається на скаргу в цiй справi киян. Проте i попередня грамота 1494 року каже про такi самi скарги, що не заважало воєводам ще 12 рокiв тримати в темрявi ремiсничi «кiнцi» великого мiста. Отже, не буде великим порушенням художньої правди, коли припустити, що, не бачачи пуття в дванадцятирiчних скаргах великим князям, київськi ремiсники i городяни не витримали й активно запротестували проти знущання.»

0 отзывов